Proč investovat peníze a čas do wellness a relaxace

Účinky infrasauny

Pokud uvažujete o využívání infrasauny, možná byste rádi věděli, k čemu vám to poslouží. Bezpochyby je několikero důvodů, kvůli kterým jsou sauny všeobecně tak oblíbené. Ovšem infrasauny jsou některými svými účinky specifické.

Redukce váhy

V sauně se samozřejmě hlavně potíte. V infrasauně dokonce mnohem více. Při pocení tělo spotřebovává energii, čímž vám následně pomáhá ke snížení vaší hmotnosti. Číselně můžete pocením se v sauně spálit až několik set kilokalorií. Pokud poté ztracené tekutiny doplníte zpět čistou vodou, zbavíte se tak nadobro všech zmíněných kalorií.

Detoxikace

Sice to nejsou obrovská čísla, ale kromě vody, která tvoří většinu, se v potu vyskytují také tělu škodlivé látky. Tímto způsobem tak můžete velice ulevit vašim játrům a ledvinám.

Imunita

Při propukající nemoci by vysoká teplota vašeho těla v infrasauně měla zneškodnit nebo alespoň pozastavit rozmnožování virů a bakterií. Vy se tak můžete zbavit nemoci již v jejím počátku a nebudete podstupovat tak nepříjemné stavy nemocného člověka.

Relaxace a stres

Tohle je také velká výhoda. V infrasauně se za příjemného tepla uvolníte a zapomenete problémy všedního života. Pobyt v infrasauně můžeme brát za jeden z nejpříjemnějších druhů relaxace. Pokud následně přidáte například bublinkovou masáž, budete se cítit jako v ráji.

Celulitida a pokožka

Tohle bude zajímat hlavně dámy. V infrasauně se totiž výrazně prokrvuje vaše podkoží, což napomáhá regeneraci pokožky a redukci celulitidy. Pokud přidáte ještě nějaké cvičení a rozumnou stravu, měli byste dosáhnout významných výsledků.

Bolest a napětí

Infrasauna také stimuluje celkově krevní oběh. To je důležité v mnoha ohledech, jelikož vyšší prokrvení různých částí těla napomáhá k jejich lepší práci. Tím se mohou například svaly lépe regenerovat a celkově se uvolní napětí vzniklé například po celodenní zátěži. Infrasauna je tedy výhodná také pro sportovce. Pokud vás tedy například bolí nějaké svaly či klouby, je to známka nějakého dočasného poškození či většího namáhání. Díky většímu prokrvení v infrasauně se k těmto místům dostane za stejný čas mnohem více krve, která nese různé výživné látky, které pomohou k rychlejší rekonvalsecenci.