Jak vám prospívá Finská a bio sauna?

Každému vyhovuje jiný druh saunování a my na to mysleli…

Kombinovaná finská a bio sauna

Kombinovaná sauna představuje perfektní spojení výhod finské sauny a bio sauny. Při vaší rezervaci termínu si musíte vybrat, zda se rozhodnete využít finské saunování nebo biosaunu. 

Usnadníme vám rozhodování, přečtěte si rozdíly a použití.

Rozdíl mezi finskou a bio saunou

Finská sauna –  nastavujeme na 95°, suchá

Bio sauna –  nastavujeme na 60°– 65°, kombinace finské a pární sauny, vlhká

Finská sauna

Saunování ve finské sauně poskytuje uvolnění unavených svalů a díky vyplavování nečistot a endorfinů z těla poskytne úlevu a odpočinek. Finská sauna dokáže stimulovat imunitu a zároveň na nás působí relaxačně, podobně jako třeba jóga. Dalším příznivým jevem je, že při pocení odejde z těla spousta škodlivých látek. A pokud tam lijeme na horké kameny vodu, vdechujeme páru, která zvlhčuje dýchací cesty a pomáhá jejich přirozenému čištění.

Ve finské sauně se udržuje teplota od 80° až do 110°C. Naší finskou saunu nastavujeme na 90°- 95°. Na saunovém topidle jsou umístěny lávové kameny, které je možné polévat a zvýšit tak vlhkost a teplotu v sauně. Kameny je možné polévat vodou s různými esencemi, aby saunování přineslo ještě intenzivnější zážitek, které zvlhčuje dýchací cesty a pomáhá jejich přirozenému čištění.

Správné saunování spočívá v prudkém ohřátí a následném ochlazení těla. 


Lékaři si myslí, že ideální je zůstat v sauně deset až patnáct minut. Ale záleží na konkrétním člověku. Jakmile vám pobyt v ní začne být nepříjemný, odejděte. Fáze zchlazování v bazénku se studenou vodou nebo pod sprchou by měla být pozvolná. Pod sprchou si na sebe řada lidí pustí teplou nebo vlažnou vodu a pomalu přidává tu chladnou. Také do chladicího bazénku je nesmyslné skočit.

V sauně se totiž roztáhnou jemné cévy, kapiláry. A při ochlazení se prudce stáhnou. Logicky při tom vylétne vysoko krevní tlak. Proto bychom náraz ochlazení měli trochu zmírnit, aby výkyv krevního tlaku nebyl tak dramatický.

Bio sauna

Bio sauna je zlatou střední cestou mezi finskou a parní saunou. Poskytuje šetrné řešení pro ty, pro které je klasická finská sauna příliš horká. Teplota uvnitř bio sauny se pohybuje mezi 40° až 70°C a vlhkost vzduchu je díky integrovaném parnímu vyvíječi 50-80%.

Tímto je tedy vhodná pro lidi, kteří špatně snášejí vysoké teploty v suchých saunách, nebo vysokou vlhkost v parních komorách. Je vhodnou alternativou pro úplné začátečníky v saunování.